Mehmet Daimagüler “Öfke Yetmez” ile Stuttgart’ta

STUTTGART – Almanya’da 8’i Türk 10 kişiyi öldürmek, banka soymak ve bombalı saldırılarda bulunmakla suçlanan ırkçı terör örgütü NSU davasının müdahil avukatlarından Mehmet Daimagüler, Stuttgart kentinde katılacağı bir toplantıda Almanca kaleme aldığı “Empörung Reicht Nicht” (Öfke Yetmez) adlı kitabından bölümler okuyacak. Karanlıkta kalan NSU cinayetlerini, güvenlik ve adli birimlerin bu cinayetler karşısındaki tutumlarını ele aldığı kitabı Lübbe Yayınları tarafından okurla buluşturulmuştu.

Alman iç istihbaratının cinayetlerdeki rolünün açıklık kazanmadığını ve Almanya’da kurumsal ırkçılığın hâlâ mevcut olduğunu söyleyen Türk kökenli hukukçu Daimagüler, 2 Mart 2018 cuma akşamı Stuttgart kentinde Königstrasse 7 adresindeki Haus der Katholischen Kirche’nin Eugen Bolz salonunda okurlarıyla buluşacak.

Hıristiyan Demokrat ve Sosyal Birlik (CDU/CSU) partilerini temsilen, ırkçı terör örgütü NSU Araştırma Komisyonu’nda yer alan Federal Meclis eski Milletvekili Clemens Binninger’in sorularını yanıtlayacak olan Mehmet Daimagüler, söz konusu kitabı ile demokrasiyi nefret ve aşırılığa karşı herkesin savunması gerektiğine işaret ediyor.

Waiblinger Kreiszeitung gazetesinden Peter Schwarz’ın moderasyonunu üstlendiği akşam saat 18.30’da başlayacak.