Özgür Cebe, Almanya’yı turluyor

ESSLINGEN – Almanya’nın büyük bir bölümüne yayılan bu karanlığın müsebbibi Özgür Cebe olabilir mi? Sonuçta o “Organik Alman” değil, aksansız bir Almancaya da sahip değil. Avrupalı yurtseverler tam da bundan korkuyorlar, tıpkı vejetaryanların Salamistlerden korktuğu gibi hem de… İnsan bilmediği şeyden korkar derler. O zaman “Ötze” lakaplı Özgür Cebe ile tanışın. Ama dikkat. Onunla tanıştığınızda korkunuz geçebilir. Çünkü o sadece Almanya’da yaşamıyor, aynı zamanda Almanya doğumlu.

Özgür Cebe okullu bir oyuncu. Bugüne dek çeşitli televizyon programlarında yer aldı. 2009 yılında komedi dünyasına geçiş yaptı. İlk solo programını ise 2011 yılında “Der bewegte Muselmann” adlı gösterisi ile yaptı. 2013 yılında “Freigeist oder geistfrei.. das ist hier die Frage” adlı programı ile Almanya turnesine çıktı.

Komedi dünyasından kabare oyunculuğuna geçiş yapan Özgür Cebe Almanların ünlü kabare ustası Jürgen Becker ile WDR kanalındaki programı, “Baustelle Deutschland”a katıldı. Cebe, Becker ie birlikte Duisburg Marxloh’daki Almanya’nın en büyük camisinde de “Camide Kabare” gösterisinde yer aldı. Genç kabare oyuncusu Özgür Cebe “Born in the BRD” (Almanya’da doğmak) adlı üçüncü gösterisi ile Almanya’yı turluyor.

Özgür cebe 26 Ocak 2018 Cuma akşamı Dieselstrasse 26 73734 Esslingen adresindeki Dieselstrasse Kulturzentrum salonunda saat 20’den itibaren seyirci ile buluşacak.