Levent Üzümcü, Frankfurt’ta sahneye çıkıyor

FRANKFURT – Usta oyuncu Levent Üzümcü, “Anlatılan Senin Hikayendir” adlı tek kişilik oyunu için Frankfurt’a geliyor. Üzümcü, Das Internationale Theater salonunda 8 Aralık’ta saat 20’de oyununu sergileyecek.

Levent Üzümcü, ertesi gün de Hessen Eyaleti Atatürkçü Düşünce Derneği’nin düzenlediği bir toplantıya konuşmacı olarak katılacak. Hessen Eyaleti Atatürkçü Düşünce Derneği’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Gezi’de sergilediği muhalif tavrı nedeniyle dikkatleri üzerine çeken, güncel gelişmelere dönük eleştirisel saptamalarla sosyal medyada çok konuşulan, Cumhuriyetin yetiştirdiği ‘fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür’ bireylerin temsilcisi konumundaki sanatçımızla, Türkiye’de tiyatronun durumunu ve kültür-sanatın gelişmesi için gerekli Cumhuriyet değerlerini konuşacağız. Son dönemde yaşanan toplumsal gelişmeleri kaleme aldığı ‘Boyun Eğme’ adlı kitabını da tanıtma imkanı bulabileceğimiz bu söyleşiyi kaçırmamanızı öneririz.”

Levent Üzümcü 9 Aralık 2017 cumartesi günü saat 12.00’de yine “Das Internationale Theater” tiyatro salonunda sanatseverlerle bir araya gelecek.

 

Ayrıntılı bilgi: www.internationales-theater.de