Ulm’da dev Barış Manço kutlaması

ULM – Türkiye’de rock müziğinin öncülerinden Barış Manço’nun 75’inci doğum günü dolayısıyla Almanya’nın Ulm kentinde Türk, Alman, Cezayirli müzisyenler ünlü sanatçımızın anısına dördüncü kez dev bir konser düzenliyorlar.

Avrupa’da “Uçan Gitarist” adıyla ün salan Ayhan Coşkun ve arkadaşlarının girişimleriyle gerçekleşecek akşam 6 Ocak 2018 cumartesi günü saat 20.30’da başlayacak. Jazzkeller Sauschdall’daki “Barış Manço HapPy B.Day 75” adını taşıyan konserde Flower Power dünya müziklerinden ve Psychedelic Türk Anadolu rock’ından parçalar sunulacak.

Ulm Türk Sanat Müziği Korosu Vuslat da Barış Manço’dan şarkıları seslendirecek. Barış Experience Band & Misafirleri ile Barış Experience grupları birlikte sahne alacak. Gitar ve vokalde Ayhan Coşkun, saksafonda Jürgen Böckeler, bas gitarda, mandolinde Sebastian Joos, perküsyon ve vokalde Sam Sam, keyboardda Burak Eker, gitarda Georg Hesse, klarnette Sherif Sherifov, davulda Joannes Honnef yer alıyor.

Anadolu Rock türünün kurucularından olan ünlü şarkıcı, besteci, söz yazarı Barış Manço’nun şarkıları farklı müzisyenler tarafından farklı tarzlarda yorumlanacak.

Ünlü gitarist Ayhan Coşkun söz konusu projeyi hayata geçirmekten büyük onur duyduğunu belirterek “Barış Manço Türkiye’nin yetiştirdiği en büyük müzisyenlerden ve yorumculardan biri. Adı ülke sınırlarını aşmış bir sanatçımız. Ulm kentinde bir kez daha düzenlemeye hazırlandığımız konsere ilgi çok büyük. Barış Manço’nun doğum yıldönümü dolayısıyla onuruna konser vermek bizim için bir şereftir” dedi.