Yazar Aziz Tunç Frankfurt’ta konuşacak

Avrupa’da 2 senedir sürgün hayatı yaşayan ve Afrin paylaşımları yüzünden İstanbul’daki evi gece saatlerinde terörle mücadele polisleri tarafından basılan yazar Aziz Tunç, Frankfurt’ta bir toplantıya konuşmacı olarak katılıyor.

Frankfurt Halkevi’nin davetlisi olarak 3 Şubat 2018 cumartesi günü Werrastrasse 29 adresindeki dernek lokalinde saat 17’den itibaren gerçekleşecek toplantı “Türkiye’de katliamcı ve soykırımcı politikalar ve KHK’lar üzerine” başlığıyla düzenleniyor.

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine bağlı Alevi bir yerleşim yeri olan Körücek köyünde doğan 61 yaşındaki Aziz Tunç, Maraş Kıyımı Tarihsel Arka Planı ve Anatomisi, İlkçağdan Günümüze Maraş Tarihi, Maraş Kıyımı / Tarihsel Arka Planı ve Anatomisi, Beni Sen Öldür, Maraş 78 gibi kitapları kaleme aldı.

Aziz Tunç bir panel için yurtdışında bulunduğu sırada 15 Temmuz darbe girişimi yaşandı. Daha önce KCK davasında tutuklu yargılandıktan sonra serbest bırakılan Tunç’un pasaportu bu gerekçeyle iptal edildi. Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) üyesi de olan Aziz Tunç 7 Haziran ve 1 Kasım 2014 yerel seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) adına Maraş’ta birinci sıra milletvekili adayı olarak görev almış ve çalışmıştı.